„Duchy” powracają. Nowy serial HBO „Tabu”

taboo-3840x2160-tom-hardy-tv-series-12633

Dzisiaj tak na szybko bo jeszcze trzeba napisać recenzję 4 odcinka gry o tron i jak się uda to też 5 odcinek bo trzeba trochę przyśpieszyć tempo wystawiania recenzji. Ale co można zrobić jak tyle rzeczy mam na głowie i ciężko wyrobić się z tym wszystkim. Ale mam nadzieję, że już będzie spokojniej i będą bez problemów mogła tutaj wstawiać swoje mozolne wypociny oraz będą przychodziły mi do głowy pomysły na nowe recenzje. Ale nie przedłużając tym razem mam dla was serial, którego premiera padła na dzień 8 stycznia 2017 roku tak więc już trochę odcinków minęło ale ja to szybko nadrobię i będę wstawiała wam nowe recenzje odcinków rewelacyjnego serialu „Tabu”.

Jestem pewna, że każdy słyszał o tym serialu i mam nadzieję, że znajdą się jacyś miłośnicy tego nowego serialu i z zapartym tchem podziwiają ten mroczny klimat. Nie no na pewno ma już swoich przymierzeńców i do takich na pewno zaliczam się ja. Mimo, że obejrzałam jak narazie pierwszy odcinek to jestem zachłanna jego i zapewne dzisiaj obejrzę drugi odcinek bo ten serial ma coś w sobie takiego, że przykuwa uwagę. Co się dziwić jest to produkcja HBO, który słynie z głośnych produkcji i to na wyższym poziomie.

Może jestem głupia ale jeszcze próbuję się wgłębić o co tam tak naprawdę chodzi, bo niestety o wielu rzeczach nie wiemy ale przecież nie podadzą nam wszystkiego tak po prostu na tacy i już wszystko będziemy wiedzieć, to tak nie działa. Z odcinka na odcinek będziemy dowiadywać się tu nowych rzeczy. Zastanawia mnie jak narazie o co chodzi z tymi jakby wizjami. Fajnie jak będzie widział zmarłych, którzy chcą jakby go złamać i żeby wymiękł. Mam nadzieję, że dobrze to zinterpretowałam. Ale puki co muszę obejrzeć resztę odcinków i to pewnie długo nie potrwa.

W sumie oprócz tego zastanawia mnie jak on mógł słyszeć to co mówi do niego jego ojciec mimo tego, że nie był on obok niego. On znajdował się przecież wtedy na jakiejś wyspie z murzynami a dowiedział się o rzeczach o których nikt i nic nie wiedział. Dziwne akurat to jest i strasznie mnie ciekawi co jeszcze ma on w zanadrzu. Jakie jeszcze sekrety wyjdą na światło dzinne? Ale puki co dostarczę wam opis tegoż filmy bo bez tego ani rusz.

Tak więc przenosimy się do Londynu (jak zwykle zresztą bo jakimś trafem takie filmy oglądam. Ale w sumie nie zawsze). Tak więc Londyn początek XIX wieku, jest pogrzeb starego Delaney. Wszyscy zadowoleni umarł obłąkany starzec, który postradał zmysły bo wierzył, że jego syn żyje. No i w sumie miał rację jego syn żył i po wielu latach powrócił z Afryki  do tegoż miasta by trochę namieszać. I tak jak wszyscy się cieszyli to teraz tak nie koniecznie, ponieważ wyspa, którą państwo chciało przechwycić należy się dla jego syna Delaneya,a mianowicie dla James Keziah Delaney. Więcej niestety nie będę zdradzać ale widać, że będzie się działo i już nie mogę się tego doczekać tego.

Nie ma co ukrywać jestem zachwycona naszym głównym bohaterem, którego gra Tom Hardy. Jest on tak tajemniczy i pewność siebie wylewa się każdą możliwą stroną co już mi się podoba. Przez swoją stanowczość i bezwględność widać, że bardzo namiesza w tym małym miasteczku i  będzie się działo. Wydaje mi się, że ci wszyscy ludzie, którzy chcą skrzywdzić jego będą mieli przechlapane i w sumie sam to w którymś momencie powiedział. Czyli można sądzić w sumie, że każdego można tam pozabijać bo każdy ma jakby coś do niego. Nikt jego tam nie chce, może jedynie jego siostra, która coś do niego czuje a on do niej. Kolejny raz może będzie kazirodczy związek rodzeństwa? Coś chyba HBO kręcą takie tematy (wszystkto może być przecież możliwe). Ale na drodze staje mąż Zilpha Geary (to jest siostra naszego tytułowego Tabu), który widać, że nienawidzi jego i to bardzo. No i chce się jego pozbyć bo cały majątek dostaje on a oni go nawet nie zobaczą. Ale co zrobić taki los i trzeba się z tym pogodzić. A on tak łatwo tego nie zmarnuje i zatrzyma pewnie go dla siebie, bo nic mu nie jest straszne i nie lęka się niczego.

Oprócz tego jestem zafascynowana tymi melodjami, które towarzyszą w filmie i dzięki nim film nabiera jakiegoś tempa. Wszystko staje się bardziej wyraziste niż patrzy się na to wizualnie. Jestem pod tym względem na prawdę w szoku i brawa dla twórców filmu, bo stworzyli dzieło, które trzeba oglądać. Na pewno jeszcze trzeba pochwalić za przedstawienie tego miasta. W piękny sposób ukazana jest ta brzydota panująca tam już od samego początku. Takie brudne, pełne smrodu miasto, gdzie na ulicach przyrządzane są potrawy i uwierzcie mi to nie wygląda smakowicie. Ale taki na pewno był zamiar tworzenia tego filmu, tutaj nie miało być pięknie. Serial ma wprowadzać w taki zniszczony świat przez ludzi, przez ich zachłaność. Bez problemu można odróżnić ludzi biednych i bogatych. To odznaczają się i to bardzo. Wszystko jest oddzielone taką niewidzialną granicą.

Ci co jeszcze nie oglądali tego serialu gorąco polecam do tego, bo jest warto. Wywołuje taki przyjemny dreszczyk emocji, który towarzyszy od samego początku i chce się jego więcej i więcej. Ale co zrobić jestem zachłanna nowych rzeczy. Tak więc wyczekujcie niebawem kolejnych recenzji.

 

,
4 comments on “„Duchy” powracają. Nowy serial HBO „Tabu”
  1. Mam taki problem z serialami, że żadnego nie mogę skończyć… Może po prostu nie trafiłam jeszcze na coś w stu procentach mojego?
    HBO jest znane z najlepszych produkcji, dbają o to, co emitują :p Swoją drogą polskiej telewizji przydałoby się coś świeżego, wciągającego i…bo ja wiem, kultowego? Stare seriale wszyscy wspominają, a my czym będziemy mogli się pochwalić? :/
    Muzyka jest bardzo ważna. Dobrze dobrana jest połową sukcesu :p

    • Też mam podobnie jak ty, że jak zacznę jakiś serial to nie mogę skończyć bo w sumie w większości serialach jest za dużo sezonów i odcinków. Chociaż wyjątkiem jest Gra o tron bo ją do końca obejrzałam.
      Ja mam nadzieję, że ten nowy serial „Belle Epoque” to jest polski serial to będzie dobry. Ale puki co za bardzo nie lubię oglądać polskich filmów/seriali bo nie są aż tak bardzo fajne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>