Podsumowanie roku 2016

top-10-stories

W związku z tym, że już zakończył się rok 2016 należało by zrobić podsumowanie tamtego roku względem filmów bądz też bajek, które wywołały na mnie ogromne wrażenie. Niestety w tamtym roku za dużo filmów nie obejrzałam, a jak obejrzałam to większość była „niewypałami” ale nie zmienia to faktu, że niektóre wywołały na mnie ogromne wrażenie. Tak więc zapraszam was do lektury.

10. Doktor Strange

3de24ffc7eaa250ae43d6f6e1fe27334
Tak szczerze miałam wielki dylemat czy dodawać ten film do mojej top 10 ale w pewnym stopniu film wywołał na mnie wrażenie. Chyba pierwszy raz spotykam się z taką formą magii. Chyba można to nazwać magią? Ja tam nie wiem co miał reżyser w głowie tworząc ten film ale właśnie to zaowocowało tym, że doktorek zalicza się do moich ulubionych filmów. Wydaje mi się, że robi się konkurencja dla Iron-mena, którego nie da się nie lubić.

9. X-Men: Apocalypse

x-men-apocalypse-sequel-1990s
Zawsze lubiłam serie X-menów niestety tym razem nie wypadł on dobrze. Ale przez sentyment do tej serii zagościć w moim rankingu. Ale jakby nie patrzeć mogli się bardziej postać bo już nie odczuwa się tego co kiedyś, dlatego też znajduje się na tym miejscu a nie na innym. 

8. Warcraft: Początek

warcraft1234-640x327

Z tego co wiem to film powstał na podstawie gry. Chociaż nie zagłębiałam się jeszcze w to. Na pewno jak będę pisała na temat tych wszystkich filmów recenzje to już będę bardziej zorientowana. A co do filmu to bardzo ciekawy pomysł na stworzenie filmu. Ciekawią mnie dalsze losy naszych bohaterów, ale mam nadzieję, że chociaż trochę bardziej się postarają w tworzeniu, bo tak patrząc po jakimś czasie oglądania to było sporo, niedociągnięć.

7. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

FB-EW-2_de20e53b44
Szczerze nie wiem czy dobrze robię, że dodaje film J.K.Rowling na 7 miejscu, ponieważ nie był aż tak bardzo rewelacyjny a wręcz momentami wkurzający. Ale mam nadzieję, że następna część wszystko naprawi. Wiadomo ukazanie magicznych stworzeń było czymś wspaniałym. Przeniesienie się do tego pięknego świata było magiczne i warto obejrzeć ze względu właśnie na to. Ale ten drugi wątek nie wywołał na mnie wrażenia, a wręcz odpychał.

6. Łowca i królowa lodu

Łowca_-_new

Jak dla mnie bardzo interesujący film, o którym trzeba kilka słów wtrącić. Jak każdy wie jest to kontynuacja Królewna Śnieżka i łowca i szczerze ta część bardziej mi się podobała niż jej poprzedniczka. Miała ona swój taki zimowy klimat,którzy urzekł mnie i to bardzo.

5. Zwierzogród

maxresdefault
Piękna bajeczka, aż brak słów. Uwielbiam oglądać bajki mimo swojego wieku i nie wstydzę się tego. Tak więc z tej bajki jestem bardzo zadowolona i cieszę się, że ją obejrzałam i zasługuje na pewno na to miejsce, ponieważ porusza bardzo ważną kwestię.

4. Bociany

dW6MWgtlAa8laZoIWRTNCS6QhIw
Najlepsza bajka jaką kiedykolwiek oglądałam. Jest ona tak słodka i urocza, że nie sposób się w niej nie zakochać. Jak dla mnie piękna bajka, którą powinien obejrzeć każdy nie zważając na wiek. Dzięki swojemu humorowi, który utrzymuje się od początku do końca warto na pewno poświęcić, te prawie półtorej godziny.

3. Kapitan Ameryka: wojna bohaterów

kapitan-1000x600
No i kolejna ekranizacja Marvela zagościła w rankingu. Z tego co widzę, to na pewno co roku będzie widoczny film Marvela w moim ranking, bo zawsze są to filmy na wysokim poziomie. Szczerze nigdy nie przepadałam za kapitanem Ameryką, raczej wolałam iron-mana ale w tym filmie raczej jestem po stronie kapitana ameryki i widzę słuszność w tym co robi.

2. Nerve

Nerve
Co do Nerv to co ja mogę powiedzieć, niedawno dodałam post na temat tego filmu i jestem nim zafascynowana. Wywołał na mnie ogromne wrażenie, ponieważ porusza bardzo ważną sprawę. Ale i nie tylko temu. Najważniejsze jest to,że wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Te neony są olśniewające i wprowadzają widza w takie zafascynowanie. Gra aktorka jest świetna. Więc nie ma na co czekać trzeba obejrzeć go.

1. Młody Mesjasz

16915cfd-c17c-458f-8dec-a5ae57a70986
Film może z innej kategorii filmowej niż te co wyżej. Ale zasłużył on na to miejsce bo jest ten film wspaniały. Film ukazuje wczesne życie Jezusa Chrystusa, który jeszcze nie wiedział, że jest synem Boga. Ukazanie takiego filmu samo w sobie jest piękne ale ta ujmująca dobroć jaka nim kieruje to jest najwspanialszy widok.

Tak więc dotrwaliście już do końca mojego rankingu ulubionych filmów. Zastanawiam się jeszcze czy zrobić top 10 fatalnych filmów ale zobaczę jeszcze jak to będzie. Postaram się z czasem nadrobić stracone filmy z 2016 roku to wstawię wam taki trochę opóźniony ranking wszystkich filmów jakie wyszły w 2016. Jak tylko pojawią się gdzieś na internecie i jak pójdę obejrzeć jeszcze te z grudnia seanse. Tak więc zapraszam do komentowania moich wpisów.

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>